Drzwi PVC


Systemy drzwi PVC wejściowych VEKA Perfectline AD

 1. Konstrukcja progu gwarantuje idealną izolację termiczną w dolnej części konstrukcji.
 2. Estetyczny profil maskujący zakrywa dyble montażowe.
 3. Podwójne uszczelki zmniejszają straty ciepła i eliminują przeciągi.
 4. Okapnik aluminiowy odprowadza wodę z zacinającego deszczu przy skrzydłach otwieranych do wewnątrz, natomiast przy skrzydłach otwieranych na zewnątrz ma charakter ozdobny.
 5. Optymalna stabilność dzięki wzmocnieniom stalowym o dużych przekrojach.

 

Systemy drzwi PVC balkonowych VEKA Perfectline AD

 1. Konstrukcja progu gwarantuje idealną izolację termiczną w dolnej części konstrukcji.
 2. Estetyczny profil maskujący zakrywa dyble montażowe.
 3. Podwójne uszczelki zmniejszają straty ciepła i eliminują przeciągi.
 4. Okapnik aluminiowy odprowadza wodę z zacinającego deszczu przy skrzydłach otwieranych do wewnątrz, natomiast przy skrzydłach otwieranych na zewnątrz ma charakter ozdobny.
 5. Optymalna stabilność dzięki wzmocnieniom stalowym o dużych przekrojach.

 

System drzwi PVC przesuwno-uchylnych VEKA Perfectline AD

 1. Wielokomorowy, stabilny system o bardzo dobrych właściwościach termicznych i optymalnej izolacji akustycznej, zapewniający wysoki komfort mieszkania.
 2. Higienicznie gładka i łatwa do pielęgnacji powierzchnia ram.
 3. Optymalna stabilność dzięki wzmocnieniom metalowym.
 4. Specjalne okucia przesuwno-uchylne umożliwiają otwieranie drzwi na małej powierzchni, czterostronne uszczelnienie i ryglowanie przyczyniają się do wysokiego komfortu i bezpieczeństwa.
Przekrój drzwi uchylno – przesuwnych Drzwi uchylno – przesuwne
Drzwi  uchylno – przesuwne Drzwi harmonijkowo – przesuwne

NOWOŚĆ: System drzwi PVC przesuwnych duoPort Pass

Drzwi PVC duoPort PAS firmy Winkhaus

duoPort PAS firmy Winkhaus – okno przesuwne z funkcją wietrzenia szczelinowego

Okna przesuwne są coraz chętniej wykorzystywane w nowoczesnej architekturze. Nie tylko dodają one bryle budynku lekkości, ale przede wszystkim zapewniają komfort użytkownikom, jednocześnie doświetlając wnętrza naturalnym światłem. Najnowszym okuciem firmy Winkhaus do okien przesuwnych jest innowacyjne rozwiązanie duoPort PAS z dodatkową funkcją tzw. wietrzenia szczelinowego. Pozwala ona na samoistną, oraz bezpieczną cyrkulację powietrza, nawet podczas nieobecności domowników.

Nowatorskie okucie duoPort PAS sprawia,że wyposażone w nie okno przesuwne zyskuje dodatkową funkcję. Oprócz tradycyjnego przesuwania oraz ryglowania, okno można ustawić w pozycji wietrzenia przy skrzydle równolegle odsuniętym od ramy. Dzięki temu na całym obwodzie skrzydła powstaje około 6 mm szczelina, przez którą w dolnej części wpływa świeże powietrze, natomiast górą wychodzi zużyte. Za sprawą takiego rozwiązania cyrkulacja powietrza odbywa się płynnie i równomiernie.Dodatkową zaletą wietrzenia szczelinowego jest to, iż jest ono bardziej energooszczędne niż wietrzenie polegające na uchyleniu okna.

 

NOWY SPOSÓB WIETRZENIA

Wysoka szczelność nowoczesnych budynków powoduje, że coraz bardziej istotna staje się potrzeba kontrolowanego dopływu świeżego powietrza. Winkhaus proponuje doskonałe rozwiązanie – funkcję równoległego odsunięcia skrzydła od ramy. Powstająca w ten sposób 6-milimetrowa szczelina na całym obwodzie okna zapewnia naturalną wymianę powietrza. Dodatkową zaletą takiego sposobu wietrzenia jest jego energooszczędność w porównaniu do wietrzenia przez uchylone okno.

KOMFORT OBSŁUGI

Nowe okucie pozwala na uzyskanie 3 funkcji: przesuwania, ryglowania oraz wietrzenia przy skrzydle równolegle odsuniętym od ramy – przy pomocy zwykłej klamki okiennej. Dzięki wbudowanym amortyzatorom i urządzeniom magazynującym energię można swobodnie przesuwać skrzydła o wadze do 160 kg. Specjalna konstrukcja rozwórek i wózków oraz blokada obrotu klamki FSF z systemu activPilot zapewniają intuicyjne i wygodne użytkowanie drzwi przesuwnych.

ŁATWY I SZYBKI MONTAŻ

Fabrycznie skompletowane zestawy prowadnic pozwalają zminimalizować nakład pracy w procesie produkcji i montażu okien. Okucie obwiedniowe activPilot oraz zaczepy stosuje się także do stolarki z funkcją uchylno-rozwieraną, dzięki czemu można w znacznym stopniu zredukować koszty logistyki i magazynowania elementów.

SZEROKIE ZASTOSOWANIE

Okucie duoPort PAS jest przystosowane do profili wielokomorowych o podwyższonych właściwościach termoizolacyjnych. Umożliwia uzyskanie 2-, 3- oraz 4-częściowych konstrukcji o maksymalnej wadze skrzydła 160 kg. Elementy ramowe pasują do większości systemów profili dostępnych na rynku.

BEZPIECZNE WIETRZENIE

Kombinacja ośmiokątnego trzpienia ryglującego i stalowych zaczepów ramowych o specjalnej konstrukcji zapewnia podwyższone bezpieczeństwo już w wersji standardowej okucia duoPort PAS. W pozycji wietrzenia szczelinowego uzyskujemy taką samą klasę odporności okna na włamanie jak przy zamkniętym oknie (do klasy RC2 wg EN 1627-1630). Dzięki temu możliwe jest naturalne przewietrzanie mieszkania także podczas nieobecności domowników.

NOWOŚĆ. System drzwi PVC podnoszono-przesuwnych VEKASLIDE

 • Spełnia najwyższe wymagania pod względem wzornictwa, sposobów otwierania, możliwości zabudowy i komfortu obsługi.
 • W 100% kompatybilny z wszystkimi popularnymi rodzajami okuć oraz z wszystkimi systemami profili okiennych VEKA. Otwiera możliwość utworzenia z kompletu okien i drzwi danego obiektu spójnej całości oraz nadania fasadzie budynku harmonijnego wyglądu.
 • Sięga od strony technicznej ku nowym horyzontom, zarówno pod względem stabilności profili, długookresowej wytrzymałości i bezpieczeństwa, jak również, a może przede wszystkim, oszczędności energii, gdzie dzięki innowacyjnej technologii osiąga niespotykane dotąd wyniki.
 • Skrzydło 5-komorowe z głębokością zabudowy 100 x 70 mm. Odrzwia 7-komorowe z głębokością zabudowy 50 x 170 mm.
 • Standardowy współczynnik przenikania ciepła Uw = 1,3 W/m2K (przy Ug = 1,1 W/m2K).
 • Możliwość zastosowania oszklenia do 42 mm grubości, co przy jednoczesnym użyciu szkła izolacyjnego pozwala osiągnąć wartości współczynnika Uw na poziomie 0,8 W/m2K (przy Ug = 0,4 W/m2K).
 • Duotermicznie rozdzielony próg ze zintegrowanym klinem termicznym daje maksymalną efektywność energetyczną. Jednocześnie nie stwarza bariery komunikacyjnej dzięki niskiej wysokości zabudowy (50 mm).
 • Symetryczne odrzwia zwrotne z termicznie rozdzielonym i dodatkowo izolowanym wzmocnieniem.
 • Odrzwia boczne bez dodatkowych profili, natomiast z gładkimi, pozbawionymi łączeń, łatwymi do utrzymania w czystości powierzchniami o eleganckim wyglądzie.
 • Okalające skrzydło, ukryte uszczelki.
 • Pewne uszczelnienie i jednolity wygląd w efekcie dobranych kolorystycznie uszczelek.
 • Całkowity podział termiczny również w wersji antywłamaniowej.
 • Prowadnica aluminiowa z wykończeniem teflonowym w celu osiągnięcia precyzyjnego i lekkiego ruchu skrzydła przesuwnego.
 • Możliwość opcjonalnego zamówienia aluminiowej nasadki miseczkowej w celu uzyskania różnorodnych, indywidualnych wariantów wzorniczych.

Wypełnienia drzwiowe

Drzwi wejściowe uważane są za wizytówkę domu i zawsze mają indywidualny charakter. Nie ma drugiego takiego elementu elewacji, który otwierałby inwestorom, architektom i planistom aż tak wiele możliwości kształtowania, a równocześnie musiałby spełniać tak wysokie wymagania. Drzwi wejściowe muszą działać niezawodnie, chronić przed wpływem czynników atmosferycznych oraz oferować najwyższy stopień bezpieczeństwa.

Przykładowe wypełnienia drzwiowe gotowe do osadzenia w skrzydle drzwi VEKA.
Pełną ofertę obejrzysz na stronie naszego partnera firmy Dorpol

Znacznie tańsze rozwiązanie.
Przykłady wypełnień drzwiowych na bazie profili łączonych VEKA. Istnieje możliwość dowolnej konfiguracji paneli łączonych.