Okna klasy A


VEKA Effectline

Okna klasy A, czyli system profili VEKA Effectline do budownictwa wielorodzinnego i biurowego Effectline to pierwszy 5-komorowy system profili VEKA przeznaczony do powszechnego budownictwa mieszkaniowego i biurowego. Jego konstrukcja została zoptymalizowana pod względem dopasowania do panujących w Polsce warunków atmosferycznych, w tym średnich temperatur oraz siły wiatru. W efekcie uzyskano profil zapewniający niezbędną w naszych warunkach izolację cieplną i akustyczną, przy korzystnej cenie zakupu. Effectline jest więc rozwiązaniem ze wszech miar ekonomicznym zarówno w krótkim, jak i długim okresie czasu.

Profil Effectline Schemat Effectline

Nowy system odznacza się wzornictwem zbliżonym do sprawdzonego VEKA Perfectline – jest elegancki i ma klasyczne kształty pasujące praktycznie do każdej fasady. Podobieństwa do systemu Perfectline na tym się nie kończą: Effectline posiada również 70-milimetrową głębokość zabudowy (czyli szerokość ramy okiennej) oraz spełnia oczywiście parametry normy PN EN 12608 dla profili klasy A, w tym grubość ścianek zewnętrznych 2,8 – 3,2 mm. Wyposażony jest w solidne wzmocnienia stalowe o grubości 1,5 mm (w profilu ramy wzmocnienie stalowe zamknięte, w profilu skrzydła wzmocnienie otwarte), co daje oknom niezbędną stabilność i umożliwia gięcie profili w łuki oraz silne mocowanie okuć. Zastosowanie znajdują standardowe okucia.

Posiada  dwie współekstrudowane uszczelki ramowe o specjalnej konstrukcji oraz dwie dwupowierzchniowe współekstrudowane uszczelki podszybowe. Wszystkie uszczelki w kolorze czarnym. Wysokość pakietu profili ramy i skrzydła wynosi w sumie jedynie 109 mm (w tym przylga szybowa o wysokości 18 mm), zatem uzyskana tym sposobem duża powierzchnia szyb umożliwia dobre doświetlenie wnętrza pomieszczenia.

Kolejną zaletą systemu Effectline jest jego techniczna kompatybilność z innymi systemami VEKA o głębokości zabudowy 70 mm – w tym z systemem Perfectline, co umożliwia m. in realizację drzwi balkonowych 2-skrzydłowych w systemach kombinowanych.

Zalety profili Effectline

 •  System o głębokości zabudowy 70 mm i 5-komorowej geometrii.
 •  Grubość ścianek zewnętrznych profila 2,8 – 3,2 mm, co spełnia najwyższe standardy RAL- „Klasa A” (PN-EN 12608).
 •  Współekstrudowane uszczelki zewnętrzne o specjalnej konstrukcji chronią przed przenikaniem zimnego powietrza i wilgoci.
 • Wzmocnienia stalowe znane z innych sprawdzonych profili 70-milimetrowych, zapewniające stabilność statyczną i długookresową funkcjonalność.
 • Zgrabne wzornictwo o eleganckiej i klasycznej optyce Perfectline.
 •  Bardzo niska łączna wysokość boczna profili skrzydła i ramy wynosząca 109 mm zapewnia większą powierzchnię szyby i doskonałe doświetlenie wnętrza.
 • Pewny montaż standardowych okuć w skrzydle i ramie.
 • Dostępność szerokiej palety kompatybilnych elementów łącznych i uzupełniających z 70-milimetrowych systemów profili VEKA Perfectline.

VEKA Perfectline

VEKA Perfectline to najnowsza generacja profili wielokomorowych o klasycznej i bardzo eleganckiej linii. System Perfectline pozwala stworzyć perfekcyjne okna zapewniające mieszkańcom jeszcze doskonalszą ochronę przed utratą ciepła i hałasem. Okna w systemie Perfectline wyznaczają także nowe, wyższe standardy bezpieczeństwa. Pozwalają nadać każdemu budynkowi indywidualny charakter, zgodny z życzeniami i oczekiwaniami domowników. Szeroka gama kolorów i deseni zadowoli najbardziej wyszukane gusty i pozwoli na harmonijne wkomponowanie eleganckich okien w każdy rodzaj fasady. Styl okna podkreślają uszczelki; klasyczne i wyraziste – czarne lub eleganckie i stonowane – szare. Wybór jednej z nich daje dodatkowe możliwości kształtowania architektury własnego domu.

perfectlie

Veka Perfectline

 

VEKA Perfectline

Veka Oval

Veka Swingline

 

 

 

 

 

 

 

 

Veka Perfectline – schemat

VEKA Perfectline Oval – schemat

VEKA Perfectline Swing – schemat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zalety profili Perfectline

 • 5-komorowy system o głębokości zabudowy (szerokości ramy) wynoszącej 70 mm zapewniający ochronę cieplną na bardzo wysokim poziomie: Przy zastosowaniu szyby standardowej (U=1,0 lub 1,1 W/m2K) uzyskamy dla całego okna współczynnik przenikania ciepła U=1,2 do 1,3 W/m2K. Przy zastosowaniu oszklenia o jeszcze niższym współczynniku przenikania termicznego, możliwe jest osiągnięcie U<1,0 W/m2K. (Obliczenia przeprowadzone zgodnie z normą DIN-EN 10077, wartości U odnoszą się do okien o wym. 123 x 148 cm, czyli o powierzchni 1,82 m2).
 • Możliwość zastosowania oszklenia o grubości od 14 do 42 mm
 • Grubość ścianek zewnętrznych profila ≥ 2,8 mm, czyli parametry spełniające najwyższe standardy RAL – Klasa A.
 • Układ dwóch uszczelek zewnętrznych zapewniający bardzo dobrą szczelność, izolację akustyczną i izolację cieplną. Powierzchnie uszczelek ukierunkowane ze spadkiem 15 stopni (identycznie jak profile) – umożliwiają znakomite odprowadzanie wody i zanieczyszczeń.
 • Sprawdzone wzmocnienia stalowe zapewniające doskonałą statykę, długookresowe zachowanie funkcji okna oraz bezpieczeństwo antywłamaniowe. W ramie znajduje się komora przeznaczona na wzmocnienie stalowe zamknięte, natomiast w skrzydle – na wzmocnienie otwarte podwójnie sfalowane (rozwiązanie wyjątkowe w technice okiennej). Możliwość budowy skrzydeł o szerokości do 1500 mm bez dodatkowych zabezpieczeń.
 • Wzornictwo o klasycznej optyce i wyważonych proporcjach. Stonowany, neutralny wygląd i kontury zewnętrzne pasują praktycznie do każdej elewacji. Profile nadają się do gięcia łuków. Możliwość zastosowania jednego z trzech rodzajów szprosów: wewnętrznych, zewnętrznych naklejanych lub dzielących konstrukcję okna.
 • Niska łączna wysokość boczna profili skrzydła i ramy wynosząca tylko 118 mm zapewnia większa powierzchnię szyby i doskonałe doświetlenie wnętrza.
 • Pewny montaż okuć w skrzydle i ramie przez kilka ścianek profila, w tym okuć antywłamaniowych.
 • W ramie możliwe dodatkowe mocowanie okuć oraz montaż nośnych elementów do posiadającego przekrój zamknięty wzmocnienia stalowego.
 • Gładkie, łatwe w pielęgnacji i niewymagające konserwacji powierzchnie profili wykonanych z wysokogatunkowego PVC.
 • 13-milimetrowa oś wrębu okuciowego daje solidne zabezpieczenie przed wyłamaniem lub wyjęciem okna.
 • Pewne osadzenie szyby w profilu na głębokość 24 mm ogranicza skraplanie się na szybie pary wodnej oraz powoduje, że okno trudniej sforsować niepożądanym gościom.
 • Uszczelki w kolorze „popielaty” lub „karmel” dopasowane do wykończenia profili – podnoszą estetykę okien.
 • Przy zastosowaniu odpowiedniego oszklenia system umożliwia spełnienie warunków dla 6 klasy izolacji akustycznej, czyli stłumienie hałasu dochodzącego do 50 dB (np. droga szybkiego ruchu z natężeniem do 5000 pojazdów/godz.).

Dostępne kolory profili Perfectline